Такмичења из математике

Датум: 12. April 2019 08:43 Категорија: Достигнућа

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ одржано је 19. јануара.

На такмичењу је учествовало 5 ученика наше школе и то један ученик другог и четири ученика четвртог разреда.
На окружно такмичење, које је одржано 23. фебруара у Гимназији у Пожеги, пласирала су се следећа четири ученика:

1. Милинко Шапоњић (85 поена), Исидора Софијанић (75 поена), Сузана Николић (65 поена) – ученици четвртога разреда, наставник Горан Софијанић

2. Ђорђе Савић (65 поена) – ученик другог разреда, наставница Борка Бркић

МАТЕМАТИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ „МИСЛИША 2019“ одржано је 14. марта, на међународни дан броја π. Датум 14. март у англосаксонском подручју пише се 3.14, што представља најпознатију математичку константу записану са два децимална места. На овом најмасовнијем математичком такмичењу у нашој земљи учествовало је 37 ученика Средње школе „Свети Ахилије“. Координатор такмичења у школи је наставница Стојна Матовић. Задаци су прегледани у МД „Архимедес“ из Београда, организатору такмичења. Организатор је похвалио пет ученика наше школе и то:

1. Сузана Николић, 4. разред, 87 бодова, наставник Горан Софијанић

2. Исидора Софијанић, 4. разред, 86 бодова, наставник Горан Софијанић

3. Милинко Шапоњић, 4. разред, 85 бодова, наставник Горан Софијанић

4. Ђорђе Савић, 2. разред, 82 бода, наставница Борка Бркић

5. Душица Бојовић, 3. разред, 75 бодова, наставница Стојна Матовић

Наставници се захваљују свим учесницима математичких такмичења и похваљују учеснике окружног такмичења из математике и ученике похваљене од стране МД „Архимедес“.