Европски пасош предузетничких вештина

Датум: 26. Septembar 2016 09:13 Категорија: Достигнућа

У петак, 23. септембра 2016. године у Средњој школи "Свети Ахилије" Ариље, одржан је испит за Пасош предузетничких вештина. Ово је европски процес сертификације предузетничког образовања ученика средњих школа, којим се стиче међународно признат сертификат.

Испит су поред три ученика из Ариља, полагале и две ученице из Ужица и један ученик из Пожеге. Право на полагање испита имају сви ученици  који су похађали програм Ученичких компанија и који су током претходне школске године положили два теста самопроцене предузетничког образовања. Испит се састоји од 24 питања, траје 45 минута, а носи 28 бодова. За полагање је потребно 70% тачних одговора.
Пројекат сертификације ученика у Републици Србији реализује организација Достигнућа младих у Србији уз подршку Европске привредне коморе Eurochambres. Представник организатора на испиту био је Немања Главинић, a сарадница испред наше школе била је Нада Стевановић, менторка Ученичких компанија.