Песничко вече

Датум: 22. Mart 2019 12:21 Категорија: Новости

Средња школа “Свети Ахилије” Ариље и Народна библиотека Ариље заједнички су организовале песничко вече и на тај начин обележиле Светски дан поезије.

Савиндан

Датум: 29. Januar 2019 12:30 Категорија: Новости

Двадесет седмог јануара у нашој школи традиционално је прослављен Савиндан.

Витезови од Списатељског пера 2

Датум: 24. Januar 2019 10:37 Категорија: Новости

Изашао је други број школског листа. Читајте Витезове од Списатељског пера!

Витезови од списатељског пера 4

Датум: 25. Jun 2018 15:09 Категорија: Новости

Изашао је и последњи број Витезова од Списатељског пера за ову школску годину. Прочитајте о успесима ученика на такмичењу Књижевна олимпијада, о Ученичким компанијама. Видите како је обележен Светски дан књиге и ко је однео награду на фото-конкурсу Разгледница из школске библиотеке. Вероватно вас копка и шта за Витезове има да каже ученик генерације ''99 и ко су најбољи награђени ученици и њихови ментори у овој школској години. Не изоставите и увек опуштајући кутак лирских душа Витезова,као ни рубрику Забавник.

Светски дан књиге

Датум: 24. April 2018 16:08 Категорија: Новости

Подружница школских библиотекара општине Ариље ове године први пут обележила је a дан књиге заједничким књижевним часом.
Након поздравне речи председника подружнице и кратке приче о настанку и значају светског дана књиге, библиотекари ОШ "Ратко Јовановић" из Крушчице, ОШ "Јездимир Трипковић" из Латвице, ОШ "Стеван Чоловић" и СШ "Свети Ахилије" из Ариља са члановима својим Библиотечких секција представили су биографије и стваралачки рад четири књижевника.
 Још фотографија и видео снимака погледајте овде.

Витезови од Списатељског пера 3

Датум: 21. Mart 2018 22:22 Категорија: Новости

За листање часописа кликните овде.
За читање у пдф-у кликните на фотографију испод.

Недеља дигиталних вештина

Датум: 18. Mart 2018 22:05 Категорија: Новости

Недеља дигиталних вештина ове године у целој Европи усмерена је на:

• Изградњу поверења у технологију кроз развој критичког мишљења и медијске писмености (укључујући и свест о постојању лажних вести, говора мржње и злоупотребе друштвених медија и заштита од тога).

• Коришћење приступа целоживотног учења у унапређењу дигиталних вештина у економији која се константно мења и све више се заснива на дигиталним технологијама.

Библиотека СШ "Свети Ахилије" Ариље обележила Међународни дан матерњег језика

Датум: 23. Februar 2018 09:54 Категорија: Новости

Међународни дан матерњег језика у СШ "Свети Ахилије" Ариље обележен је презентацијом "Десет завичајних књижевника" у организацији библиотеке и Библиотечке секције наше школе. Захваљујући заједничком ангажовању  и унапређењу рада Друштва школских библиотекара овај дан прослављен је и у другим библиотекама школа Златиборског округа на сличан начин са различитом тематиком.

ИТЛЗП

Датум: 04. Februar 2018 15:17 Категорија: Новости

Ученички парламент Средње школе „Свети Ахилије“ Ариље је 30.01.2018.године у Спортској хали у Ариљу организовао хуманитарну акцију „И твоје лице звучи познато“. Акција је била намењена прикупљању помоћи за вршњаке и суграђане у тешкој материјалној ситуацији. Догађају је присуствовало преко 900 грађана а прикупљено је  230.680 динара.

Срећни празници

Датум: 31. Decembar 2017 19:23 Категорија: Новости