Речи из ариљског краја

Датум: 25. Januar 2023 13:16 Категорија: Новости

Библиотечка секција у сарадњи са наставницима српског језика и књижевности спровела је пројекат прикупљања речи из ариљског краја.

На идеју су дошли ученици на једном од заједничких часова наставника српског језика и библиотекара о врстама и употреби речника. На овом часу приказан је и речник речи и израза из ариљског краја "Виђело нашег језика" нашег суграђана Петра Вучићевића, наставника српског језика у пензији. Иако је Петар уложио вишедеценијски рад у овај речник, сасвим случајно, ученици су увидели, присећајући се неких речи својих старих, и тражећи их у овом речнику, да је Петар изоставио многе од њих. Тако су дошли на идеју да у оквиру секције започну овај пројекат.

На сликама је само део онога што је урађено и што је у плану да се уради. Речи које су до сада прикупљене изложене су на паноу у холу школе, а на друштвеним мрежама биће континуирано објављиване.

Позивамо све заинтересоване ученике и наставнике да се придруже нашем пројекту! Чувајмо и негујмо завичајне вредности!