У СШ „Свети Ахилије“ Ариље покренута акција „Чеп за хендикеп“

Датум: 17. Novembar 2015 17:54 Категорија: Новости

Чеп за хендикеп је еколошко-хуманитарна акција која за циљ има прикупљање средстава за куповину помагала за особе са посебним потребама.

Замишљено је да ђаци убацују пластичне чепове у кутије са видно обележеним плакатом које су постављене на сваком спрату у школи. Продајом ових чепова доћи ће се до новчаних средстава за куповину горенаведених помагала.
Идеја је потекла од професорке Наде Трумбуловић која је својим ученицима предложила да преко летњег распуста скупљају пластичне чепове и тако помогну особама са инвалидитетом. Они су тај предлог изнели на Ученичком параламенту који је подржао акцију и у
з подршку директора школе и координатора парламента - Братислава Ђорђевића прошириће се и на ниво града.