Сајам књига 2016.

Датум: 08. Novembar 2016 12:29 Категорија: Новости

У суботу, 29. октобра 2016. године ученици и наставници СШ "Свети Ахилије" Ариље ишли су у традиционалну посету сајму књига.

Почасни гост овог шездесет првог по реду Међународног београдског сајма била је Исламска Република Иран.
Зорица Добријевић, секретар Друштва српско-кубанског пријатељства, са којим је школа претходне године остварила сарадњу на Данима Кубе и Латинске Америке у Ариље, спровела је ученике, заједно са њиховим наставницима - Милијом Топаловићем и Сањом Софијанић, и библиотекарком Аном Кратовац,  до штанда Ирана где их је упознала са представницима ове земље.
Љубазни Иранац с осмехом је на енглеском језику ученицима објаснио методе прављења традиционалног иранског посуђа, те кутија за накит и других украсних предмета.
Слика говори више од хиљаду речи, па погледајте фотографије и удахните дух овог предивног сусрета.