Пријава испита за одељење IV2

Датум: 30. Maj 2019 11:16 Категорија: Испити

Пријаве за полагање матурских испита за одељење IV2 примаће се  4. и 5. јуна 2019. године.
Од 9 до 13 часова у школској библиотеци

Пријава испита

Датум: 30. Maj 2019 11:13 Категорија: Испити

Пријаве за полагање матурских испита за одељење IV5 и завршног испита за одељење III7 примаће се 3. јуна 2019. године.
Од 9 до 13 часова у школској библиотеци.

Обавештење

Датум: 30. Maj 2019 11:11 Категорија: Испити

Пријаве за полагање ванредних испита у јунском испитном року примаће се од 4. до 6. јуна 2019. године
од 9 до 13 часова у школској библиотеци.

Распоред полагања испита биће објављен након истека рока за примање испитних пријава.

Посета Сајму технике и музеју Николе Тесле

Датум: 29. Maj 2019 09:29 Категорија: Новости

У петак - 24. маја одељење другог разреда електротехничара енергетике отпутовало је у Београд на обилазак сајма технике и Музеја Николе Тесле. Ишли су у пратњи разредног старешине Раденка Радичевића.

Међународни сајам виртуелних предузећа

Датум: 29. Maj 2019 09:19 Категорија: Достигнућа

У периоду од 17. до 19. априла одржан је Међународни сајам виртуелних предузећа у Бугарској. Реч је о веома престижном такмичењу, јер награђени могу остварити право на стипендију. Нашу школу представљале су ученице IV-2: Лазовић Јана, Чекеревац Бојана, Симеуновић Тамара, Цветић Милица и Цвијовић Ана са својим професоркама Јојић Катом и Миливојевић Видом. Наше ученице такмичиле су се у конкуренцији са још 120 предузећа, њихово предузеће "Dalila Cosmetic" није прошло незапажено. Девојке су уложиле максималан труд и показале своја знања и вештине из области предузетништва. Током првог дана такмичења ученица Цвијовић Ана освојила је прво место на "Global Enterprise Challenge" и тим пласманом остварила право на стипендију Бугарског универзитета. Поред тога што су се наше представнице стекле нова искуства, упознале су се и са чарима града Пловдива, као и са многим вршњацима из различитих држава.

Наш матурант објавио збирку поезије

Датум: 27. Maj 2019 11:13 Категорија: Достигнућа

Један младић од свега 19 година напунио је синоћ биоскопску салу и држао пажњу публике више од сат и по времена. Промоцијом своје збирке поезије "Љубав и обест чивечја" кроз разговор са свима у публици показао је колико љубав мора бити изнад обести и како ће нас она све нахранити, учинити можда не изванредним песницима или мајсторима неког другог заната, али да хоће великим људима, светионицима и спаситељима човечанства.

Стубови културе града.

Датум: 24. Maj 2019 12:02 Категорија: Достигнућа

Чланак о раду наше школе изашао у Просветном прегледу. Комплетан садржај чланка прочитајте у наставку.

Школу посетио Љубивоје Јовановић

Датум: 22. Maj 2019 09:43 Категорија: Новости

Двадесет први мајски дан можда није донео уобичајено топло пролећно време, али нас је збиља нарочито обрадовао једном светлом посетом пуном духовне енергије и огромног знања. Наиме, на позив библиотекара - Ане Вучићевић Кратовац, а уз сарадњу са наставником историје - Невеном Матовић, школу je посетио наш суграђанин, сликар светског реномеа - Љубивоје Јовановић који се у последњој деценији врло ангажовао на истраживању словенске митологије, а производ тога јесте тротомно издање књиге "Бела пчела".

Willkommen такмичење у Ариљу

Датум: 21. Maj 2019 08:17 Категорија: Достигнућа

У суботу, 18. маја2019. наша школа је била сарадник и партнер на такмичењу из страних језика у оквиру пројекта „Знањем кроз Европу“.

XXIV регинално такмичење електротехничких школа

Датум: 20. Maj 2019 08:27 Категорија: Достигнућа

У суботу 11. маја  у Техничкој школи "Милета Николић" у Арађеловцу одржано је XXIV регинално такмичење  електротехничких школа. Ученик другог разреда Љубомир Поповић представљао је нашу школу из предмета Основе електротехнике.