Одељењска већа

Датум: 02. Jul 2019 13:46 Категорија: За запослене

Наставничко веће

Датум: 24. Jun 2019 16:21 Категорија: За запослене

Пријем за ученике генерације на Белом двору

Датум: 24. Jun 2019 11:42 Категорија: Новости

У петак, 21. јуна 2019. године у Белом Двору на Дедињу организован је пријем за ученике генерације средњих школа на територији Републике Србије и Републике Српске. Пријем је организована канцеларија Престолонаследника Александра и принцезе Катарине. Пријему и додели награда присуствовали су и Министри просвете Републике Србије, Младен Шарчевић и Републике Српске, Наталија Тривић. Било је присутно преко 600 ученика, њихови родитељи и наставници.
Међу њима се нашао наш ученик Димитрије Поповић са својим разредним старешином Гораном Софијанићем. У лепом амбијенту Белог двора, уз пратњу хора Апостолске хришћанске цркве из Америке принц је најбољим ученицима доделио поклоне и пожелео пуно успеха у животу.

Свечана додела диплома

Датум: 21. Jun 2019 10:29 Категорија: Новости

У четвртак, 20. јуна у сали Скупштине општине Ариље организована је свечана додела диплома и сведочанства за ученике завршних разреда.
Директор школе - Братислав Ђорђевић најпре је поздравио све присутне ученике, одељењске старешине, запослене у школи, као и представницу Дома здравља Ариље, председницу фондације иницијалног фонда Др Микица Бојић и Микичине родитеље који већ трећу годину за редом присуствују овом догађају и испраћају нове генерације у велики свет науке, уметности и рада.

Витезови 4 2018-19.

Датум: 20. Jun 2019 10:43 Категорија: Новости

Изашао је последњи овогодишњи број Витезова. Ово је до сада најобимнији број, те верујемо да ћете до наредне школске године имати доста да промишљате о прочитаном и кујете стратегије како да још побољшате свој сопствени и наш заједнички рад. Обимност листа сведочи о томе колико је ова година била успешна, пуна многих такмичења и културних активности. Поносни смо на вас, драги ученици!

О нашем матуранту пише Просветни преглед

Датум: 10. Jun 2019 12:48 Категорија: Достигнућа

Лист "Просветни преглед" објавио је чланак о нашем матуранту Димитрију Поповићу који је недавно издао збирку песама "Љубав и обест човечја". Честитамо младом песнику и желимо му много успеха у будућем школовању и раду!

Друго место на Радничким играма

Датум: 03. Jun 2019 10:28 Категорија: Достигнућа

Током маја и јуна у Спортској хали у Ариљу одржан је 8. по реду меморијални раднички турнир „Нешо Пећинар“ у организацији Општег удружења предузетника општине Ариље.

Баскет екипа Средње школе „Свети Ахилије“ ове године освојила је друго место на турниру. У полуфиналу, одржаном 31. маја, победили су екипу ОШ „Јездимир Трипковић“ Латвица а у финалу, одржаном 02. јуна изгубили су од екипе „Јасмил“.
Баскет екипу наше школе сачињавали су:
Милун Вукотић, наставник економске групе предмета
Горан Софијанић, наставник математике
Марко Маслар, наставник физичког васпитања
Дарко Зимоњић, домар

Све честитке за наше колеге!

Обележавање Ахилијевдана

Датум: 03. Jun 2019 09:23 Категорија: Новости

И ове године ученице наше школе учествовале су у програму поводом обележавања Ахилијевдана, одржаном 27. 5. 2019.  у порти градске цркве. Наставник српског језика и књижевности Јелена Коризма и њене ученице Јелена Шеловић, Сара Симеуновић и Јефимија Иконић припремиле су  песму Ариљски анђео, Бранка Миљковића и песму Океан срце, Драгана Јовановића Данилова, као и одабир делова из Житија Светог Ахилија. Програм је водио Бранко Росић, ђакон и вероучитељ, а уз хор и фолклор, здравичара  и једног гуслара наше ученице обојиле су лепотом то духовно вече посвећено свецу заштитнику наше варошице.

Пријава испита за одељење IV2

Датум: 30. Maj 2019 11:16 Категорија: Испити

Пријаве за полагање матурских испита за одељење IV2 примаће се  4. и 5. јуна 2019. године.
Од 9 до 13 часова у школској библиотеци