Достигнућа

Наше школе лист, бриљирала са докторском дисертацијом на Пољопривредном факултету

Датум: 24. Maj 2021 11:07 Категорија: Достигнућа

Ана Салевић, бивши ученик СШ „Свети Ахилије“ Ариље, докторирала је на Пољопривредном факултету Универзитета у Београду. За средњу школу вежу је лепе успомене, својим професорима дубоко је захвална на пренетом знању и смерницама за даље учење:
„Свим мојим професорима из средње школе бих желела да изразим велику захвалност за све што су ме научили и смерницама које су ми давали.“
Будућим генерацијама саветује да буду упорни у реализацији својих жеља: „Ученицима бих поручила да прате своје снове и циљеве, и да никада не одустају“, поручила је.

Милица Поклопић освојила прво место на окружној Књижевној олимпијади

Датум: 26. April 2021 11:06 Категорија: Достигнућа

На јуче одржаној Књижевној олимпијади у Пожеги, ученица четвртог разреда наше школе Милица Поклопић, освојила је 19 од 20 бодова на тесту знања из књижевности, и тиме је рангирана на прво место.

Милица се, као и још две учеснице такмичења из Златиборског округа, пласирала на републички ниво Књижевне олимпијаде, који ће се одржати 16. маја у Сремским Карловцима.

Овогодишње такмичење је окупило само најупорније – учеснике из ужичких средњих школа и гимназије, пожешке гимназије и наше средње школе. Због дешавања у вези са коронавирусом, Друштво за српски језик и књижевност Србије, организатор такмичења, заједно са надлежним министарством, раније је донело одлуку да ученици првог и другог разреда не учествују, а многе школе из Златиборског округа нису имале такмичаре из трећег и четвртог разреда.

Такмичење је спроведено уз придржавање свих противепидемијских мера.
Домаћину Књижевне олимпијаде, Гимназији „Свети Сава“ захваљујемо се на дочеку и организацији, а нашој Милици честитамо и желимо пуно успеха у Карловцима.

Pesništvu u čast

Датум: 09. April 2021 12:23 Категорија: Достигнућа

Вест о акцији СШ "Свети Ахилије" Ариље - "Песништву у част", поводом обележавања светског дана поезије, изашла у Просветном прегледу.

Успеси наших ученика

Датум: 15. Oktobar 2020 15:12 Категорија: Достигнућа

Бивша ученица наше школе, Анка Јевремовић, асистент на Факултету за физичку хемију
Универзитета у Бегораду, добитница је Пупинове награде Матице српске за 2020. годину.

ЧЕСТИТАМО!

TАКМИЧЕЊЕ ИЗ ИСТОРИЈЕ

Датум: 26. Februar 2020 08:22 Категорија: Достигнућа

У недељу 23.02.2020. године у нашој школи одржано је Општинско такмичење из историје.
Извештај организатора и резултате такмичења можете видети овде.

О нашем матуранту пише Просветни преглед

Датум: 10. Jun 2019 12:48 Категорија: Достигнућа

Лист "Просветни преглед" објавио је чланак о нашем матуранту Димитрију Поповићу који је недавно издао збирку песама "Љубав и обест човечја". Честитамо младом песнику и желимо му много успеха у будућем школовању и раду!

Друго место на Радничким играма

Датум: 03. Jun 2019 10:28 Категорија: Достигнућа

Током маја и јуна у Спортској хали у Ариљу одржан је 8. по реду меморијални раднички турнир „Нешо Пећинар“ у организацији Општег удружења предузетника општине Ариље.

Баскет екипа Средње школе „Свети Ахилије“ ове године освојила је друго место на турниру. У полуфиналу, одржаном 31. маја, победили су екипу ОШ „Јездимир Трипковић“ Латвица а у финалу, одржаном 02. јуна изгубили су од екипе „Јасмил“.
Баскет екипу наше школе сачињавали су:
Милун Вукотић, наставник економске групе предмета
Горан Софијанић, наставник математике
Марко Маслар, наставник физичког васпитања
Дарко Зимоњић, домар

Све честитке за наше колеге!

Међународни сајам виртуелних предузећа

Датум: 29. Maj 2019 09:19 Категорија: Достигнућа

У периоду од 17. до 19. априла одржан је Међународни сајам виртуелних предузећа у Бугарској. Реч је о веома престижном такмичењу, јер награђени могу остварити право на стипендију. Нашу школу представљале су ученице IV-2: Лазовић Јана, Чекеревац Бојана, Симеуновић Тамара, Цветић Милица и Цвијовић Ана са својим професоркама Јојић Катом и Миливојевић Видом. Наше ученице такмичиле су се у конкуренцији са још 120 предузећа, њихово предузеће "Dalila Cosmetic" није прошло незапажено. Девојке су уложиле максималан труд и показале своја знања и вештине из области предузетништва. Током првог дана такмичења ученица Цвијовић Ана освојила је прво место на "Global Enterprise Challenge" и тим пласманом остварила право на стипендију Бугарског универзитета. Поред тога што су се наше представнице стекле нова искуства, упознале су се и са чарима града Пловдива, као и са многим вршњацима из различитих држава.

Наш матурант објавио збирку поезије

Датум: 27. Maj 2019 11:13 Категорија: Достигнућа

Један младић од свега 19 година напунио је синоћ биоскопску салу и држао пажњу публике више од сат и по времена. Промоцијом своје збирке поезије "Љубав и обест чивечја" кроз разговор са свима у публици показао је колико љубав мора бити изнад обести и како ће нас она све нахранити, учинити можда не изванредним песницима или мајсторима неког другог заната, али да хоће великим људима, светионицима и спаситељима човечанства.

Стубови културе града.

Датум: 24. Maj 2019 12:02 Категорија: Достигнућа

Чланак о раду наше школе изашао у Просветном прегледу. Комплетан садржај чланка прочитајте у наставку.