Окружно такмичење у рукомету

Датум: 14. Mart 2016 12:25 Категорија: Достигнућа

У среду, 9. марта у спортској хали Ариље одржано је окружно такмичење у рукомету за ученике средњих школа. Поред наше школе у текмичењу су учешће узеле екипе из Машинско-електротехничке школе из Прибоја, Тахничка и Медицинска школа Ужице, Гимназија и Економско-трговинска школа из Пријепоља и Техничка школа Пожега.

Ученици су се такмичили у мушкој и женској категорији.
Од пет екипа учесница у мушкој категорији, три су избориле пласман на регионално такмичење: СШ "Свети Ахилије", Техничка школа Пожега и Гимназија Пријепоље. У финалу су се надметале екипе из Пожеге и Ариља, где су наши ученици однели победу резултатом 13 - 14, и тиме стекли титулу првака на овом такмичењу.
У женској категорији наша школа није узела учешће, а све екипе-учеснице (Медицинска школа- Ужице, Техничка школа Пожега и Економско-трговинска школа Пријепоље) пласирале су се на наредни ниво такмичења.