Татјанин рад изложен у музеју Јадра

Датум: 15. Jun 2021 12:20 Категорија: Достигнућа

Ове године одржан је 50. јубиларни Вуков сабор, а уз то је обележено и шездесет година откако је наш нобеловац - Иво Андрић примио ову престижну награду.
Због пандемије корона вируса која нас је задесила, овај сабор ове године изгледао је нешто другачије. Учешће су узели ученици основних и средњих школа из целе Србије. Због горепоменуте ситуације, број учесника био је нешто мањи, али то није умањило вредност такмичарских радова и значај овог културног догађаја.
Сабор је трајао три дана. Први дан изложени су ликовни радови студената Факултета примењених уметности из Београда у галерији на Саборишту, као и радови најбољих учесника конкурса у Музеју Јадра. Другог и трећег дана одржане су радионице ткања, анимираног филма из Ниша и радионице гуслања у Тршићу и неколико представа.
Наша ученица - Татјана Радовић, први разред гимназије (разредни старешина - Нада Стевановић) учествовала је на вуковом сабору са ликовним радом. Рад је награђен дипломом и изложен у музеју Јадра у Лозници.

Све честитке за Татјану!