Књига је јединствена преносива магија

Датум: 09. April 2019 09:08 Категорија: Достигнућа

Одлуком Управног одбора Друштва школских библиотекара Србије расписан је други по реду Фото-конкурс „Разгледница из школске библиотеке“, са датумом завршетка 24. март 2019. године.

Конкурс је био намењен ученицима основних и средњих школа. На конкурс је пристигло укупно 130 фотографија.  У категорији ученика средњих школа прво и друго место припало је нашим ученицама, члановима Библиотечке секције: Марији Божовић IV4 и Милици Јовичић IV4.
Друштво Школских библиотекара Србије похвалило је ученицу Милицу Поповић, из истог одељења. Ми овде истичемо и похваљујемо и ученика Дарка Ђурића који је такође узео учешће на конкурсу, али није добио ни похвалницу, ни награду.
Додела награда и диплома награђеним ученицима одржаће се током свечаног дела Скупштине Друштва школских библиотекара Србије, 18. априла 2019. године, са почетком у 11.00 часова, у ОШ „Јован Дучић“, Милентија Поповића 16, Нови Београд.
Похваљеним ученицима похвалнице ће бити послате поштом на адресу школе.
Изложба радова награђених и похваљених ученика биће уприличена у паузи Скупштине Школских библиотекара.
"Књига је јединствена преносива магија" (Х. Л. Борхес).