Брана Петровић

Датум: 22. Novembar 2017 11:45 Категорија: Новости

У понедељак, 20. новембра у кабинету број шест средње школе "Свети Ахилије" Ариље одржан је књижевни час "Бранислав Брана Петровић". Овај начин зближавања са књижевношћу постао је већ традиционалан облик рада Библиотечке секције која сваке школске године одржи по три, четири оваква часа. Рад на припреми часа зближава ученике са библиотекаром, а простор библиотеке почињу да доживљавају као домаћи, па су њихове посете и након одрађеног задатка учесталије, а број прочитаних дела знатно увећан.

Уз Брану Петровића научили смо колика је моћ говора, како почиње авантура човека једнога, и како се укрштеним речима вечност осмишљава. Ученици су упознати са појмом завичајне грађе, а Брана је први у низу завичајних песника којима ће бити посвећен велики део у недељи књиге која се у нашој школи одржава у априлу поводом светског дана књиге.