Пласман две Ученичке компаније на Републичко такмичење

Датум: 01. April 2017 15:22 Категорија: Достигнућа

У четвртак, 30. марта 2017. године у Крагујевцу је одржано Регионално такмичење ученичких компанија југозападне и централне Србије.

На такмичењу нашу школу је представљало 16 ученика распоређених у три екипе „RainDrop“, SkipAStep“ i „Cubific“. У конкуренцији 36 тимова ученичка компанија „RainDrop“ из Средње школе „Свети Ахилије“ Ариље освојила је друго место и  тиме се пласирала на Републичко такмичење, које ће се одржати 14., 15. и 16. маја 2017. године у Београду. Компанија SkipAStep“ се такође пласирала на Национално такмичење у категорији Социјално предузетништво, које ће бити одржано 27. маја у Београду.
Тим из Средње школе "Свети Ахилије" Ариље чине ученици: Софија Ђокић, Олга Масларевић, Милица Пајовић, Лазар Недељковић, Милан Бркић (чланови компаније
„RainDrop“), Тамара Бојовић, Јелена Спасојевић, Драгана Драговић, Жарко Цветић и Давид Ивановић (чланови компаније SkipAStep“), Бојана Пилчевић, Анђела Рогоњић, Јелена Росић и Драган Стојић (чланови компаније „Cubific“). Ментор ученичких компанија је Нада Стевановић.