Светосавски ликовни конкурс

Датум: 28. Decembar 2016 10:07 Категорија: Конкурси

Средња школа „Свети Ахилије“ расписује Светосавски ликовни конкурс на тему „доброчинство“.

Тема конкурса: Доброчинство може бити реч утехе, осмех подршке, пружена рука у невољи, поштен живот као узор потомству. Задатак ученика је да прикажу неки детаљ, сцену, призор из неког од делâ светске књижевности на тему доброчинства. Савет у вези са проналажењем  теме доброчинства у светској књижевности могу добити од библиотекарке Ане Кратовац.

Услови конкурса:

Формат рада: А3, А4.
Технике: цртеж, слика, колаж,  комбинована дводимензионална техника.
Рок предаје радова: 23. 01. 2017.

На конкурсу могу учествовати сви ученици Средње школе. Радове предавати наставнику Ненаду Дукићу.
Комисија ће након приспећа радова одабрати 3 најбољa радa,  пре школске славе Светог Саве. Tри најбоља рада биће награђена књигама, а најбољи рад  и новчаном наградом  од 3000 динара. Радови се не враћају.