Светосавски конкурс за најбоље изговорену беседу

Датум: 28. Decembar 2016 10:05 Категорија: Конкурси

Средња школа „Свети Ахилије“ расписује Светосавски конкурс за најбоље изговорену беседу на тему "доброчинство".

Тема  конкурса:

Доброчинство може бити реч утехе, осмех подршке, пружена рука у невољи, поштен живот као узор потомству.  Задатак ученика је да пронађу текст из српске књижевности (причу, одломак из већег књижевног дела) на тему доброчинства и да тај текст - беседу правилно и изражајно изговоре. Савет у вези са проналажењем  теме доброчинства у српској књижевности  ученици могу добити од библиотекарке Ане Кратовац.

Услови конкурса:

На конкурсу могу учествовати сви ученици Средње школе. Беседа у извођењу учесника треба да траје од 3 од 5 минута (дозвољено  је казивати и више кратких текстова или одломака у овом трајању).
Заинтересовани за такмичење треба да се пријаве професорима српског језика или професору верске наставе до 20. 01. 2017.
Такмичење у беседништву одржаће се пре школске славе Светог Саве.
Три најбоља беседника биће награђена књигама, а најбољи  беседник   и новчаном наградом  од 3000 динара.